ឯកឧត្តម ហេង សួរ នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនគ្រួសារសពពលករខ្មែរនៅស្រុកមាឡៃ ដែលបានទទួលមរណភាព ដោយសារការរញ្ជួយដីក្នុងប្រទេសថៃ
នគរបាលគ្រប់ក្រុង-ស្រុក ចុះផ្សព្វផ្សាយបំរាមនានា ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខាងមុខនេះ ដល់ប្រជាពលរដ្ឋតាមមូលដ្ឋាន
ទិវាបុណ្យរំលឹកខួបព្រះឧបការគុណ សម្តេចព្រះសង្ឃរាជជោតញ្ញាណោ ជួន ណាត និងក្រុមជំនុំព្រះត្រៃបិដកខ្មែរវត្តប្រាសាទស្រះ កណ្ដាលខ្ចាស់
ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
សាកសពពលរដ្ឋខ្មែរម្នាក់ ដែលស្លាប់ដោយរញ្ជួយដីបាក់អគារសង្កត់នៅប្រទេសថៃ ត្រូវបានរថយន្តសង្គ្រោះថៃដឹកដល់លំនៅដ្ឋានជូនសាច់ញាតិស្រុកម៉ាឡៃ
រថយន្តនិងរថយន្ត បុកគ្នាពេញទំហឹង បណ្ដាលឱ្យម្នាក់ រងរបួសធ្ងន់និងពីរនាក់ស្រាល នៅស្រុកម៉ាឡៃ
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល អន្តរាគមន៍អភិវឌ្ឍន៍សមត្ថភាព សម្រាប់ក្រុមគោលដៅជាមន្ត្រីរាជការ ស៊ីវិល នៃរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម
បុណ្យទេសនា មហាវេស្សន្តរជាតក និងប្រាក់សាមគ្គី នៅវត្តគិរីជុំចំការខ្នុរ សង្កាត់ អូរអំបិល ក្រុងសិរីសោភ័ណ
សាខាកាកបាទក្រហមខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ប្រគល់ផ្ទះថ្មីជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទីទាល់ក្រខ្វះទីជម្រក នៅមង្គលបូរី ចំនួន២គ្រួសារ ស្មើនឹងពីរខ្នងផ្ទះ
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិបាលបានផ្តល់ការស្ថាបនាស្ពានបេតុងស្ទឹងឆ្វេង ដើម្បីសម្រួលដល់ការធ្វើដំណើររបស់សិស្សានុសិស្សក្នុងរដូវទឹកឡើង