ឯកឧត្តម ហេង សួរ នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែត និង​លោកជំទាវប​ណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនគ្រួសា​រសពព​លករខ្មែរ​នៅស្រុកមា​ឡៃ ដែល​បានទទួលមរ​ណភាព ដោយ​សារការរញ្ជួយ​ដីក្នុងប្រទេ​សថៃ
នគរបាលគ្រប់ក្រុង-ស្រុក ចុះផ្សព្វផ្សាយ​បំរាមនានា ក្នុងឱកាស​បុណ្យចូល​ឆ្នាំថ្មី​ប្រពៃណីជា​តិខាងមុខនេះ​ ដល់ប្រជា​ពលរដ្ឋតា​មមូលដ្ឋាន
ទិវាបុណ្យរំ​លឹកខួប​ព្រះឧបកា​រគុណ សម្តេចព្រះសង្ឃរា​ជជោតញ្ញាណោ ជួន ណាត និងក្រុមជំ​នុំព្រះ​ត្រៃបិដ​កខ្មែរ​វត្តប្រា​សាទស្រះ កណ្ដាលខ្ចាស់
ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន គោរពវិញ្ញាណ​ក្ខន្ធសព ឯកឧ​ត្តមអ្នក​ឧកញ៉ា ឧត្តម​មេត្រីវិសិដ្ឋ ​ហ៊ុន ​សាន
សាកសពពលរដ្ឋខ្មែរម្នាក់ ដែលស្លាប់ដោយរញ្ជួយដីបាក់អគារសង្កត់នៅប្រទេសថៃ ត្រូវបានរថយន្តសង្គ្រោះថៃដឹកដល់លំនៅដ្ឋានជូនសាច់ញាតិស្រុកម៉ាឡៃ
រថយន្តនិងរ​ថយន្ត បុកគ្នា​ពេញទំហឹង ​បណ្ដាល​ឱ្យម្នាក់ ​រងរបួស​ធ្ងន់​និងពីរនាក់ស្រាល នៅ​ស្រុកម៉ា​ឡៃ
អភិបាលខេត្តកំព​ង់ចាម អញ្ជើញបើ​កវគ្គប​ណ្តុះប​ណ្តាល អ​ន្តរាគម​ន៍អ​ភិវឌ្ឍន៍ស​មត្ថភាព សម្រា​ប់ក្រុម​គោល​ដៅ​ជាមន្ត្រីរាជ​ការ ស៊ីវិល​ នៃរដ្ឋបាល​ខេត្តកំពង់ចាម
បុណ្យ​ទេសនា​ មហាវេស្សន្តរជាត​ក​ និងប្រាក់​សាមគ្គី​ នៅ​វត្ត​គិរី​ជុំ​ចំការខ្នុរ​ សង្កាត់​ អូរអំបិល​ ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ​
សាខាកាកបា​ទក្រហម​ខេត្តបន្ទាយមា​នជ័យ ប្រគល់​ផ្ទះថ្មីជូន​បងប្អូន​ប្រជាព​លរដ្ឋទី​ទាល់ក្រខ្វះ​ទីជម្រក នៅមង្គលបូរី ចំនួន២គ្រួសារ​ ស្មើនឹងពីរខ្នងផ្ទះ
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិ​បាលបា​នផ្តល់ការស្ថាប​នាស្ពានបេតុងស្ទឹងឆ្វេង ដើម្បីស​ម្រួល​ដល់ការធ្វើដំណើ​ររបស់សិស្សានុសិ​ស្សក្នុងរដូវ​ទឹកឡើង